Опитування показало, скільки українців вважають себе щасливими - Cтиль життя

Подія: На кінець 2019 року 51% українців вважали себе щасливими. 18% наших громадян відповіли, що не відчувають щастя.

Об этом сообщает Роспрес


Деталі: Індекс щастя вираховують як різницю між відсотком людей, які вважають себе щасливими, і відсотком нещасливих людей. Отримані дані свідчать, що Україна відчутно піднялася у світовому рейтингу щастя. Цьогорічний індекс склав +33% проти +8% у 2017 році. Хоча він і дещо нижчий, ніж у світі в цілому, бо світовий індекс щастя за минулий рік сягає 48%, як і в 2018 році.


Про це свідчать результати щорічного міжнародного опитування асоціації незалежних дослідницьких агентств Gallup International. Вона з 1947 року опитує 45 тисяч респондентів зі 46 країн світу. В Україні над ним працював Київський міжнародний інститут соціології.


Усім респондентам ставили однакове запитання: "Наскільки Ви задоволені чи незадоволені своїм життям?" Більше половини з них (59%) відповіли позитивно, біля одного з десяти (11%) вважають себе нещасливими. Трохи більше четвертої частини опитаних (28%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс склав 48%.


Найщасливішими країнами стали Колумбія, Індонезія та Еквадор. А от Україна в загальному рейтингу входить в десятку нещасливих країн, поруч із Великою Британією, Росією та Гонконгом.


Аналіз індексу щастя в різних країнах засвідчує, що ступінь економічного розвитку не впливає на сприйняття особистого життя людей як щасливого, а існування економічних труднощів як нещасливе. Те, що індекс щастя в Україні є таким же, як і у Великобританії, може здивувати.


Розподіл індексу щастя за різними регіонами світу доводить, що ні ступінь економічного розвитку, ні регіон проживання не впливають безпосередньо на сприйняття свого життя людьми щасливим чи нещасливим.


З 2014 року у світі спостерігається відносне, але неухильне падіння індексу щастя. Він знизився з 64% у 2014 році до 48% у 2018 році.


Коментарі: "На рівень щастя і на рівень задоволеності життям впливає не тільки рівень забезпеченості, але й рівень домагань (ступінь складності задач, які людина ставить перед собою — Авт.). Якщо він низький, то люди можуть бути щасливими і за низького рівня забезпеченості. І навпаки, зростання рівня домагань знижує рівень щастя. Тому в деяких бідних країнах рівень щастя може бути вищим, ніж у деяких багатих державах", — пояснює генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.


Що було раніше: У грудні фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели дослідження, результати якого засвідчили, що в Україні обільшало тих, хто готовий терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ. Якщо два роки тому таких було 32%, то наприкінці 2019-го — 49%.


Джерело статті: “https://expres.online/ctil-zhittya/opituvannya-pokazalo-skilki-ukraintsiv-vvazhayut-sebe-shchaslivimi”